Değirmenciye bir ödül daha

Değirmenciye bir ödül daha
İstanbul’un ve Türkiye’nin Parlayan Yıldızı olan cazibe merkezi Avcılar, bugün ödüle doymuyor.Abone ol

1999 yılında deprem gibi doğal bir afette maruz kalan ve Başkan Mustafa Değirmenci ile kısa zamanda toparlanarak önce İstanbul"un daha sonra da Türkiye"nin Parlayan Yıldızı olan cazibe merkezi Avcılar, bugün ödüle doymuyor.

İki dönemdir yaptığı hizmetlerle Avcılar"ın adını tüm Türkiye"ye duyuran Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci, bunun semeresini gazete, dergi ve radyoların düzenlediği anketlerde aldığı birinciliklerle görmeye başladı.
Geçtiğimiz ay içinde Gözcü Gazetesinin Marmara bölgesinde düzenlediği “En Başarılı cirurgia ocular lasik preço em Istambul Belediye Başkanı” anketinden ödül alan, Türkiye"nin en büyük yerel yönetimler dergisi "Şehir ve Başkan" tarafından düzenlenen “Kent Ödülleri” nde de “Çevre Düzenleme ve Yeşil alana katkı” dalında 2005"in en başarılı Belediye Başkanı seçilen Değirmenci, Fotospor gazetesi ve Gerçek Radyo"da da yılın başarılı Belediye Başkanları arasına girdi.

Şehir ve Başkan Dergisi tarafından düzenlenen ankette 4 bin 173 gazetecinin oylarıyla 2005"in en başarılı Belediye Başkanı ödülüne layık görülen Başkan Değirmenci, “Çalışmalarımızı en iyi bilenlerden biri basın çalışanları. Onların oyları bu nedenle çok önemliydi. Bizim amacımız ise çocuklarımıza mavinin yanında bir de yeşil Avcılar bırakabilmektir” dedi.
Şehir ve Başkan dergisi tarafından bu yıl 4. düzenlenen "Kent Ödülleri geçtiğimiz hafta sonu İzmir Kültür Park"ta verildi.
Ülke genelinde 35 belediye başkanı ödüle layık görülürken Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci de “Çevre Düzenleme ve Yeşil"e katkı” dalında Ürgüp Belediye Başkanı Bekir Ödemiş ile birlikte ödüle layık görüldü. Dergi tarafından kendilerine ödül verilmesini değerlendiren Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci ise, “Çalışmalarımızı yaparken ödül almak için yapmıyoruz. Biz hep söylediğimiz gibi Türkiye"nin parlayan yıldızı"nı oluşturmak istiyoruz. Bu nedenle her alanda belediye olarak hizmetlerimizi çağın gerektirdiği koşullarda yerine getiriyoruz. Ancak çalışmalarımızın taktir görmesi iki açıdan önemli, birincisi belediyemizin yaptığı hizmetlerin halk tarafından beğenildiği anlamına geliyor, ikincisi ise bu beğeni sizi daha da kamçılıyor” diye konuştu.
Bu ödülün anlamının büyüklüğünün bir diğer nedeni de oy kullananların tamamının gazeteci olması olduğunu söyleyen Değirmenci, “Gazeteciler zor beğenen insanlar, ama çalışmalarımızı bizlerle beraber yerinde görenlerde onlar, proje aşamasından, bitiş aşamasına kadar kontrolör gibi bizi sürekli denetliyorlar” dedi.Kategori : GÜNCEL