TRTyi feci dolandırdılar!

TRTyi feci dolandırdılar!
Yapılan operasyonda, TRT'nin 200 bin YTL’den fazla dolandırıldığı belirlendi.Abone ol

TRT"de oynayan bir dizi üzerinden yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla başlatılan soruşturma çerçevesinde, 4 kişi gözaltına alındı.

Polisin yaptığı operasyonda, kurumun 200 bin YTL"den fazla dolandırıldığı belirlendi.

Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü Mali Suçlar Büro
Amirliği, bir istihbaratı değerlendirerek, TRT"nin GAP kanalında gösterilen bir diziyle ilgili yolsuzluk yapıldığını tespit ettiler.

Bunun üzerine M implante dentário preço de istambul ali Büro Amirliği, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından
aldığı izinle "figüran" adlı planlı bir operasyon başlattı. TRT"nin GAP kanalında oynayan "Lafla Değil" dizisine lojistik destek sağlayarak hizmet
veren Orvo Yapımcılık, Bilgisayar, İnşaat, Sanayi, Ticaret Şirketine baskın düzenleyen mali polis, şirketin sahipleri Musa K. ve Oktay K. ile şirket çalışanlarından Murat A. ve Yavuz B."yi gözaltına aldı.

Şirkette yapılan aramada, söz konusu diziyle ilgili oyuncu bilgi formları, oyunla ilgili CD"ler, video kasetleri, Ankara Televizyon Müdürlüğüne ait figüran listesi ile Ankara alfabetik telefon rehberine el konuldu.

Ankara Mali Büro Amirliği"nin dedektifleri yaptıkları araştırmada, haftada 4 defa oynayan eğitim ve kültür amaçlı dizide, 1500 figüran oynatılmış gibi gösterildiğini belirlediler. Dedektifler, şirketin telefon rehberinden tespit ettiği isimleri dizide birden fazla rol almış gibi göstererek form düzenlediğini ve bu formlarla, TRT"den 200 bin YTL"den fazla haksız kazanç elde ettiğini ortaya çıkardı.

Mali büro ekipleri, formlarda yer alan 40 kişiyle yaptığı görüşmede, bu kişilerden 37"sinin dizide herhangi bir şekilde rol almadığını belirlerken, sadece 3 kişinin figüranlık yaptığını, ancak bunların da rol karşılığında herhangi bir ücret almadıklarını tespit etti.

Gözaltına alınan zanlılar, suçlamalarla ilgili herhangi bir ifade vermeyerek, "susma haklarını" kullandılar. Zanlılar, yapılan işlemlerinin ardından "nitelikli dolandırıcılık" suçlamasıyla mahkemeye gönderildiler.

Bu arada, TRT Genel Müdürlüğü"ne de olayla ilgili bilgi verildiği öğrenildi.Kategori : GÜNCEL