Erdoğandan yazara dava

Erdoğandan yazara dava
Başbakan Erdoğan, Birgün Gazetesi ve yazarı Erbil Tuşalp'e ikinci kez manevi tazminat davası açtı.Abone ol

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Birgün Gazetesi ve yazarı Erbil Tuşalp'e ikinci kez manevi tazminat davası açarak, 10 bin YTL istedi. Erdoğan, gazeteci-yazar Erbil Tuşalp'in bir yazısında kendisi için "'küçük yaşta yüksek ateşli bir hastalık geçirip geçirmediğinin' araştırılmasını"  istediğini belirterek, bunun hakaret olduğunu savundu.

Başbakan Erdoğan, Birgün Gazetesi ve Erbil Tuşalp hakkında Ankara Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi'ne, avukatı Fatih Şahin aracılığıyla 10 bin YTL'lik manevi tazminat davası açtı.
בוטוקס קיבה מועיל לטורקיה
Şahin, Tuşalp'in "Geçmiş Olsun" başlıklı yazısında Erdoğan'ın kişilik haklarına, şeref, onuruna yönelik çok ağır, katlanılması "gayri kabil" hakaretlerde bulunduğunu savundu. Yazıyla, Erdoğan'ın toplum önünde küçük düşürüldüğü ve Erdoğan'ın toplumun kin ve nefret duygularına maruz kaldığını iddia eden Şahin, bu durumun Erdoğan'da telafisi güç zararlar yarattığını söyledi. Tuşalp'in yazısındaki şu ifadeler dava konusu edildi:

"PSİKOPATİK AGRESİF"

"Bu durumda gazeteye şöyle kocaman bir 'ilan verme' düşümden çaresiz vazgeçiyorum. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a köşemde 'geçmiş olsun' demekle yetiniyorum. Onu Türk hekimlerinin ellerine teslim ediyorum. Ama 'şahsen amatör bir psikoloji meraklısı' olarak küçük bir ayrıntıya da dikkat çekiyorum. Dağa taşa kurda kuşa hakaret yağdıran, her türlü eleştiriyi küfürle karşılayan, üniversite hocalarına edepsiz, muhalefet partisine bereketsiz, gazeteciye utanmaz diyen, seçmenin anasına dil uzatabilen bir siyaset adamının 'küçük yaşta yüksek ateşli bir hastalık geçirip geçirmediği' araştırmasının; gerek onun, gerekse toplumun ruh sağlığı açısından son derece yararlı olacağına inanıyorum. Selanik'in ortasına dikilen 'Pontus Soykırım Anıtı' gibi bir sorunu es geçip, Mustafa

Kemal'in doğduğu evdeki 'ziyaretçi defterini yırtacak' ölçüde sinirleri yıpranan Başbakan Erdoğan'ın şu anda 'psikopatik agresif' bir hastalık geçirdiğinden kuşkulanıyorum. Kendisine yine de 'acil şifalar' diliyorum."

İKİNCİ DAVA

Erdoğan'ın Avukatı Fatih Şahin, yazar Erbil Tuşalp'in "Van 100.Yıl Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Yücel Aşkın'a destek verenler için suç icat edip, suç duyurusunda bulunuyor. Dışarıda 'memuru olduğu' Amerika'yı, içeride 'memuru olan' savcıyı tahrik ediyor...insanların gözünün içine baka baka yalan söylemenin adı ülke yönetmek oluyor" sözleriyle ilgili olarak da 10 bin YTL'lik manevi tazminat davası açmıştı.Kategori : MEDYA