Dünyanın en büyük dergisi

Dünyanın en büyük dergisi
Extramagazine Dergisi, “Dünya’nın en büyük dergisi” unvanıyla rekorlar kitabına girmeye hazırlanıyor.Abone ol

125 x 185 cm ölçülerinde kuşe kağıda, ofset tekniğiyle basılacak olan dergi, 70 x 100 cm ölçüleriyle Dubai"nin bu alanda elinde tuttuğu rekoru kıracak. Derginin sayfaları açılıp yan yana konulduğunda 148 metrekarelik bir alanı kaplayabilecek.

Bursa"da 4 yıldır yayınlanmakta olan Extramagazine Dergisi, 5. yaşına dünya rekoruyla giriyor. Bursa Extrama שרוול קיבה מומחה מרפאה בטורקיה gazine Dergisi tarafından, “Ofset tekniği ile basılmış dünyanın en büyük dergisi” olabilmek için Guinness Rekorlar Kitabı"na yapılan başvuru kabul edildi. Dergi, 125 x 185 cm ölçülerinde 64 sayfa olarak basılacak. Derginin sayfaları açılıp yan yana konulduğunda 148 metrekarelik bir alanı kaplayacak. Yaklaşık 20 kilo ağırlığındaki rekor ebattaki dergiden 100 adet basılacak, normal ölçülerdeki dergi ise piyasada olacak.

“Dünya"nın en büyük Dergisi”ni basabilmek için Guinness"e yaptıkları başvurunun kabul edilmesi birlikte hazırlıklara başladıklarını belirten Extramagazine Dergisi Genel Müdürü Ayhan Günkan, Bursa"nın adını dünyaya bir rekorla duyuracaklarını belirterek, “Yerel yayıncılığın sorunlarına dikkat çekerken, Bursa"nın dünya markalarına bir yenisini eklemek de istiyoruz. Böyle nitelikli bir rekora imza atacağımız için çok mutluyuz” dedi.

Rekor denemesiyle ilgili bir açıklama yapan Guinness Türkiye Temsilcisi Prof. Dr. Orhan Kural da, Türkiye adına kayıtlı yirmi dünya rekorunun olduğunu söyledi. Kural, rekor sayılarını artırırken nitelikli rekorlara ağırlık verilmesi gerektiğini de ifade etti.

Derginin Genel Koordinatörü Ayfer Öztürk ise, “Dergimiz Türkiye"nin en büyük matbaalarından biri olan Mimeray"da basılacak. Teknik bütün hazırlıklarımız tamamlandı. Rekor dergimizi basacak olan Mimeray"ın Yönetim Kurulu Başkanı M. Erol Ağakay"a çok teşekkür ederiz” dedi.Kategori : MEDYA