İsrailli yazardan Olmerte dava

İsrailli yazardan Olmerte dava
İsrail’in en ünlü yazarı Grossman’ın asker oğlu, Lübnan operasyonunda can verdi.Abone olİsrail"in en ünlü yazarı ve barış elçisi Grossman"ın asker oğlu, Lübnan operasyonunda can verdi. Acılı baba, "Oğlum, İsrail"in haksız savaşında öldü. Ülkemi kınıyorum" dedi.

Askerlik kutsal bir görevdir

İsrail'in en başarılı ve en ünlü yazarlarının başında g מתיחת בטן בגאורגיה elen David Grossman, hayatının en acı günlerini yaşıyor... Ortadoğu barışı için yıllardır büyük çaba harcayan Grossman, İsrail ordusunda görevli oğlu Uri'nin ölümüyle yıkıldı. Milyonlarca dolar serveti olan ve Grossman, 20 yaşındaki oğlunu askere göndermeyebilirdi. Hatta oğlu Uri'nin yurt dışında okuması için ailesinden gelen baskılara da karşı çıkan Grossman için askerlik, kutsal bir görevdi. Katıldığı her konferansta da "Vatan için oğlumu feda ederim" diyordu.

Olmert'e dava açıyor

Ne gariptir, Grossman'ın oğlu Uri, önceki gün Hizbullah saldırısında öldü. İsrail ordu yetkilileri, Grossman'a, "Uri, Hizbullah'ın gönderdiği bir füze nedeniyle öldü. Acını paylaşıyoruz ama Uri, vatanı için öldü" dedi. Bu olay, Grossman'ı çılgına çevirdi. Acılı baba, "Oğlum, vatanını savunmak için ölseydi, bu bana gurur verirdi. Ancak oğlum, İsrail'in yalanlar üzerine kurduğu ahlaksız bir savaşta hayatını kaybetti. İsrail'in neden sevilmediğini bir kez daha anladım" dedi. Grossman, oğlu ve diğer ölenler nedeniyle İsrail Başbakanı Olmert aleyhine dava açacak.

Kaynak:

Kategori : DÜNYA