8 yaşında hafız oldu

8 yaşında hafız oldu
8 yaşındaki Mehmet Ali Berber, Kur'an'ı CD'lere yüklenen hatim setlerinden öğrendi.Abone ol

Kur"ân"ı güzel okuyuşu ve 8 yaşında hafız olmasıyla büyük takdir toplayan M. Ali Berber, müftü olmak istediğini söylüyor

Trabzon"un Of ilçesine bağlı Yazlık Köyü"nde oturan Mehmet Ali Berber, henüz ilkokula bile başlamamış ama Kur"ân-ı Kerim"i "kraat" ilmine uygun olarak hem de ezbere okuyor.
Trabzon Müftülüğü tarafından düzenlenen Yaz Kur"an Kursları Bilgi Yarışması programına katılarak Kur"ân-ı Kerim" מתיחת זרועות בגאורגיה i "kraat" ilmine uygun olarak okuması ve hafız olmasıyla büyük takdir toplayan 8 yaşındaki Mehmet Ali Berber, müftü olmak istediğini söylüyor.

Bir yıl gibi kısa bir sürede hâfızlığını tamamlayan Berber, “Allah nasip ederse büyüyünce müftü olmak istiyorum. Müslümanlığa hizmet etmek istiyorum” diyor. Trabzon"un Of ilçesine bağlı Yazlık Köyü"nde oturan Mehmet Ali Berber, Kur"ân"ı nasıl öğrendiğini ise şöyle anlatıyor: “Kur"ân"ı çok seviyorum. Okumayı bilgisayardaki Hatim setlerinden öğrendim. Tabii bu arada cami hocaları ve annemden yardım aldım. Öğrenirken hiç sıkılmadım. Arkadaşlarımla oyun da oynadım ama eve gelince çok çalıştım.”

KUR"ÅN"A İLGİ AİLEDEN GELİYOR


Henüz ilkokula başlamadan Kur"ân-ı Kerim"i ezbere okuyan ve bir yılda hafız olan 8 yaşındaki Mehmet Ali Berber"in babası Temel Berber, 24 yıllık bir Karayolları işçisi. Mehmet Ali"nin çok zeki bir çocuk olduğunu ve Kur"ân"a karşı büyük ilgi duyduğunu söyleyen baba Temel Berber, ailesinin Kur"ân"a olan ilgisi şöyle açıklıyor: “Üç oğlum var. Büyük oğlum hâfız çıktı. Diğeri yine resmi Kur"ân kursunda öğretmen. Hanım da öyle. Mehmet Ali"ye büyük katkıları oldu.” Küçük oğlunun okuma yazmayı öğrenmeden Kur"ân"ı öğrendiğini anlatan Temel Berber, “İlkokula bu yıl başlayacak. Kur"ân"ı öğrenmesi noktasında bizim bir zorlamamız olmadı. Futbolu da çok sever. Koyu bir Trabzonspor taraftarıdır. Ama Kur"ân"ı da elinden düşürmez. Allah herkese hayırlı evlatlar nasip etsin” diyor.

Haber: Kamil Anahar
Kaynak: www.yenisafak.com.trKategori : GÜNCEL