Geretsden ilginç sözler

Geretsden ilginç sözler
G.Saray Teknik Direktörü Eric Gerets, Telegol programına ilginç açıklamalarda bulundu.Abone ol

G.Saray Teknik Direktörü Eric Gerets, yeni sezon, takımı, kendisi ve transferlerle ilgili ilginç açıklamalar yaptı. Star TV'de yayınlanan Telegol programında canlı yayına katılan Belçikalı teknik adamın görüşleri şöyle:

"Medyada bazı futbolcularımın beni sevmediği yazılıyor. Oyuncularımın beni sevmelerine gerek yok. Önemli olan onların futbolu sevmeleri ve iyi oynamaları. Yedek kalan futbolcular genelde hocalarını sevmezler. Ben her futbolcuya aynı mesafede yaklaşıyorum. Mümkün olduğu kadar takımdaki herkesin sorunları ile yakından ilgilenmeye çalışıyorum.

'Hakan-İliç iyi bir ikili'
Benim felsefem, kim iyi oynarsa formayı o giyer. İsim hiç önemli değil. Böyle olunca da bazı futbolcuların beni s מתיחת בטן גאורגיה evmemesi doğal olabiliyor. Son iki maçtır forvette birlikte oynattığım Hakan Şükür ile Şaşa İliç çok iyi bir ikili oluşturdu. Bundan sonra da böyle devam edebilirim. Diğer futbolcuların oynayanlardan daha iyi olması durumunda bu kadroyu bozabilirim de. Rekabetin en üst düzeyde olduğu bir yerde herkes yedek kalabilir.

'Tansiyonum fırlıyor!'
Tomas'ın son maçlarda yaptığı bazı hatalarda ve adam kaçırdığı pozisyonlarda tansiyon yükseliyor. Bir kere Tomas çok kaliteli bir oyuncu. Zaman zaman her futbolcu hata yapabilir. Benim de Tomas'ın kritik dakikalarda yaptığı büyük hatalarda tansiyonum çıkıyor. Ama Song ile iyi bir ikili oluşturuyorlar. Hatalarına rağmen ondan memnunum. İyi bir ön libero isteğim devam ediyor. Ancak bu transferin kötü bir maçta sonuca etki edecek bir kalitede futbolcu olmasını istiyorum.

'Carrusca'yı istemedim'
Transferde Gravesen ve Maniche ile çok zaman kaybettik. Şu anda da isteğim kalitede bir oyuncu bulabilsek transfer yapabiliriz. Aksi takdirde yolumuza mevcut kadroyla devam edebiliriz. Arjantinli Carrusca'nın transfer edilmesi benim önceliğim değildi, o tercihlerim dışındaydı. Carrusca sol ayağını iyi kullanabilen bir futbolcu. Bizim takımda sol ayağını iyi kullanan fazla oyuncu yok. Genç bir yetenek ancak biraz zamana ihtiyacı var. İlerleyen zamanlarda göreceğiz.

'Arda gerçeği görüldü'
Geçen sezon Arda'nın kiralık olarak gönderilmesinden sonra bazı kesimler tarafından eleştirildim. Ancak genç futbolcuya ne kadar iyilik yaptığımı bu sezon herkes gördü. Geçen yıl bizim takımda o mevkide Arda'nın forma şansı bulması zor olduğu için kiralanmasını istedim. Bence bu gerekiyordu. Bir futbolcu ancak maç oynayarak kendini geliştirebilir. Şimdi Arda'yı kiralık olarak Vestel Manisa'ya göndermemin ne kadar doğru olduğunu herkes kabul ediyor.

'Beşiktaş maçı tertemiz'
Hakemlerin üstüne fazla gitmemek gerekiyor. Bazı ülkelerde Türk hakemlerden kötü yönetim gösterenler var. Bizim 5-6 kez izleyerek karar veremediğimiz bazı pozisyonları onlar anlık vermek zorunda kalıyorlar. Bu yüzden ben hakemler hakkında konuşmasını pek sevmem. F.Bahçe'nin eski teknik direktörü Daum, geçen sezon Beşiktaş ile oynadığımız ve son dakika golü ile kazandığımız Beşiktaş maçında şaibe olduğunu iddia etmiş. 100 kere de araştırsalar bu maç tertemiz bir maçtı. Hiçbir şey yoktu. Bu galibiyeti hazmedemiyenler vardı. Geçen sezon kazandığımız 83 puanın her birini alnımızın akıyla aldık."Kategori : SPOR