Plaja insan dışkıları vurdu

Plaja insan dışkıları vurdu
Alanya'da Doğu Plajı'nda sahile vuran insan pislikleri, görenleri hayrete düşürdüAbone ol

Daha önce Kleopatra Plajı'na vuran çöplerin ardından şimdi de Doğu Plajı'na insan dışkısı vurması, turizmcileri isyan ettirdi. Denizin üstünde yüzen insan dışkılarını gören turistler, plajı terk etti.


Plajda bulunan işletmeciler, yaklaşık 3 haftadır plaja vuran pisliğin nereden geldiğini merak e ניתוחים אסטתיים בגאורגיה diyor. İşletme sahipleri, son haftalarda bu tür pisliklerin çoğaldığını ve açıklardan geçen dev yolcu gemileri tarafından atıldığını iddia etti. İşletme sahipleri ve büfe çalışanları, deniz üstünde yüzen insan dışkılarını balık ağı ile temizledi.


Turistlerin bu manzara karşısında denize girmek istemediklerinin de altını çizen işletmeciler, "Zaten kötü giden bir turizm sezonu içerisindeyiz. Turist, bu pisliği görünce denize girmek istemiyor. Aynı zamanda insan sağlığı açısından da çok tehlikeli bir durum. Yetkililer acil çözüm bulamazlarsa Alanya'da turizm adına bir şey kalmayacak" dedi.


Geçtiğimiz günlerde haftada iki kez Alanya Limanı'na demir atan İsrail bandıralı gemilerin gelişinin ardından kumsala çöp vurması, 'Bu çöpler İsrail gemilerinden mi bırakılıyor?' sorusunu akıllara getirmişti. Ortaya atılan bazı iddialara göre ise, Doğu Plajı'na vuran insan pisliklerinin de bu gemiler tarafından bırakılmış olabileceği yönünde. Deniz üstünde insan dışkılarını gören İsveçli Kyta Bergton adlı turist, "Bir daha Alanya'ya gelmeyeceğim. İlk kez bu kadar pis bir deniz gördüm" dedi. Plajda bir çok şezlong boş kalırken, turistler otel havuzunda yüzmeyi tercih etti.Kategori : GÜNCEL